Külföldről támadják a Mandinert, amióta feltártuk, hogy halálra vertek egy kényszersorozott magyar állampolgárt az ukrán toborzók

Az informatikai támadás elhárításán kollégáink folyamatosan dolgoznak.

Telegram, BLM, amerikai egyetemek, német civil szervezetek, nonprofit szociáldemokraták és chilei kommunista is a TOP 10-ben.
A veszélyes összeesküvés-elméletek mellett a Telegram alkalmazást is előkelő helyet kapott a Simon Wiesenthal Központ listáján – írta meg a Neokohn. Közölték: a Simon Wiesenthal Központ (SWC) közzétette az év legsúlyosabb antiszemita, Izrael-ellenes jelenségeit, a vezető helyre pedig a koronavírusos összeesküvés-elméletek kerültek. „A szélsőjobboldali aktivisták már februárban, a járvány széleskörű megjelenésekor a zsidókat és az ázsiai-amerikaiakat okolták a járványért a közösségi médiában” – írják közleményükben.
Telegram, neonácik, iszlamisták
A Neokohn megírta: a lista második helyére a Telegram alkalmazás került. „Az alkalmazást neonácik, fehér felsőbbrendűséget hirdetők is használják, mert alig van moderálási szabályzata” – írja a SWC, és több szélsőséges szervezetet is említenek, akik a Telegramon aktívak. A Hamász és más iszlamista terrorszervezetek is aktívan használják a Telegramot. A harmadik helyet az Iszlám Nemzet nevű szeparatista afroamerikai szervezet vezetője, Louis Farrakhan kapta.
BLM, szélsőbal, szélsőjobb
A portál hangsúlyozta: a negyedik helyet az Egyesült Államok szélsőbaloldali, és szélsőjobboldali megnyilvánulásai kapták. „Vallásgyalázás, gyújtogatás, erőszakos támadások zsinagógák ellen” – sorolja a szervezet az indokokat. A SWC példaként említi a Los Angeles-i, az oaklandi és a kenoshai zsinagógát, amiket egyaránt a Black Lives Matter tüntetésekkel összefüggésben gyaláztak meg.
Irán, német civil szervezetek
Az iráni rezsimé az ötödik hely, hatodik helyen pedig az Európai Bíróság kóser vágást tiltó szabályozását említik, és a náci időszakra emlékeztető lépésként hivatkoznak a lépésre. A hetedik helyen a német kulturális civil szervezeteket említik, valamint egy vezető német diplomatát, egy szocialista ifjúsági szervezetet és három parlamenti képviselőt. „A német elit teljes mellszélességgel kiáll az antiszemita BDS mellett” – áll az indoklásban.
Amerikai egyetemek
A Neokohn azt írja, a nyolcadik helyre az Illinois-i Egyetem és a Dél-Karolinai Egyetem került. Illionisban az egyik egyetemi vezető kirúgott egy zsidó hallgatót a Hallgatói Bizottságból, elfogultságra hivatkozva. Ráadásul, tavaly a tanterv része volt egy „Palesztin ellenállás az izraeli terror 70 éve alatt” című óra is. Dél-Karolinában a hallgatói önkormányzatból rúgtak ki három zsidó hallgatót.
Szociáldemokraták, chilei kommunista politikus
Az Amerikai Szociáldemokraták nonprofit szervezete kapta a kilencedik helyet, mert a kérdőívükben megemlítik a BDS-t, és az izraeli utazás esetleges betiltását. A tízes lista utolsó helyezettje a chilei főváros, Santiago egyik kerületének polgármestere, Daniel Jadue. A kommunista politikus – aki az elnökválasztáson is elindulhat – önkormányzati pénzekből finanszírozott BDS-t támogató, Izrael-ellenes mozgalmakat – írta meg a Neokohn.
(Neokohn)
Fotó: MTI/EPA/Abir Szultan